Soru & Cevap

dugun-fotografcisi.org yıllardır sektöre öncülük etmiş Kadir Bolat markasıdır. Düğün fotoğrafçılığı sektörüne onlarca fotoğrafçı yetiştirmiştir. Tüm sürecinizle alakalı her konuda olabildiğince titiz davranarak çiftlerimizin özel gününde sizi herkesten çok önemsiyoruz. Özetlemek gerekirse; fiyat, kalite ve estetiğin bir arada olduğu ve fabrikasyon değil, butik hizmet vererek çiftlerimizin her isteğine karşılık veriyoruz. Unutmayın ki, en mutlu olacağınız an'ları, en mutlu anı'lara dönüştürmek konusunda gerçekten iyiyiz. 2013 yılından bu yana binlerce çiftimiz yanılıyor olamaz :) 

Evet, fotoğraf platomuz sadece kendi çiftlerimize özel olduğu için kasılma, sıra bekleme veya sizi izleyen insanların olmayacağı için ve içerisinde yaklaşık 20 konsept alanıyla ve 2500m2 lik alanıyla çok rahat edebileceğiniz bi platform.

Fiyatlarımız paket içeriklerine ve süreye göre değişiklik göstermektedir. Her bütçeye ve isteğe uygun paketlerimiz mevcut. Fiyatlarımızı olabildiğince makul tutup "herkesin iyi fotoğrafları olabilmeli" mottosuyla 2017 yılından beri aynı fiyat listemizle hatta bazı dönemlerde daha uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Markamız dahilinde çekim için anlaşma yapıldığında sizin tarzınıza ve çekim gününüze en uygun fotoğrafçı tarafımızca belirleniyor eğer müsaitlik varsa istediğiniz fotoğrafçıyla çalışma imkanınızda bulunuyor. Tüm sürecinizle alakalı dugun-fotografcisi.org markası kurucu Kadir Bolat özel olarak ilgileniyor.

Paketinize karar verdiğinizde detayları görüşmek için ofisimizde görüşme yaparak ve sözleşme oluşturarak yerinizi ayırabiliyorsunuz. Eğer şehirdışındaysanız veya ofise yakın zamanda gelemeyecekseniz, "online rezervasyon" yaparak yerinizi ayırabilir, detaylar için daha müsait zamanda ofisimize gelebilirsiniz.

Rezervasyon için fotoğraf paketlerinde 500TL ön ödeme, fotoğraf+video paketlerinde 750TL ön ödeme yeterli oluyor.

1.Şubemiz; Kadıköy Sahil

2.Şubemiz; Ümraniye Çarşı

Fotoğraf Çekim Platomuz: Beykoz (Çavuşbaşı)

Bu soruya vereceğimiz cevabımız kesinlikle düğünden farklı ve rahat bi günde yapmak olur. Çünkü düğün fotoğrafı sizin en mutlu, en stressiz anlarınızdan oluşmalı. Fakat düğün günü çiftlerimiz fazlasıyla stresli ve gergin oluyorlar. Bunun yanı sıra düğün günü yapılan çekimler genelde güneşin en dik ve en sert olduğu saatlerde yapıldığı için hem fotoğrafçı, hemde çiftlerimiz açısından oldukça zor bir çekim oluyor. Bunun yanısıra yollar fazlasıyla trafikli, mekanlar oldukça kalabalık oluyor. En mutlu gününüz aslında en stresli gününüz olmuş oluyor. Bu yüzden yıllardır çiftlerimize en çok önerdiğimiz şey düğünden, nikahtan farklı bi günde ve fotoğraf,video için ayırdığınız bi gün olmalı. Bu sayede o mükemmel fotoğraflara erişebiliriz.

Evet 2021 sezonu için çok güçlü bir kadro ile kalitemizden ödün vermeden bütçe dostu fiyatlarımızla dugun-fotografcisi.org çiftleri için çok güzel paketler oluşturduk.

2013 yılında kurulduğumuz tarihten itibaren, Türkiye'nin birçok bölgesinde ve İstanbul'un hemen hemen çekim yapılabilecek tüm alanlarında fotoğraf çekimi yaptık. Tüm bunlardan yola çıkarak 2018 ekim ayında platomuzun çalışmalarına başladık. 2019 Nisan ayında fotoğraf platomuzu çiftlerimizin beğenisine açtık. Yüzlerce çiftimizin bize olan güveni için teşekkürü borç biliriz. 2019 Nisan ayından bu yana çekimizlerimizin %95i platomuzda gerçekleşti. Bu sene açık alan olan fotoğraf platomuz 10 konseptlik kapalı iç mekan çekim alanı oluşturuyoruz. Bu sayede 2021 yılında yağmur, çamur, sert güneş hiçbiri iyi fotoğraf çıkarmamıza engel olamayacak. Çiftlerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.

Fotoğraf ekibimiz, genel olarak Canon 5D Mark4 ve yine Canon L serisi ve Sigma Art Serisi 85mm,50mm, 16-35mm lens aralığı ile çalışmaktadır. Video ekibimiz ise Sony markalarından 30mm ve 16-50mm açılarını tercih etmektedir.

 

Fotoğraf ve video çeken kişiler ayrı olduğu için ayrı ayrı 2 saat yerine, senkronize bir şekilde tüm planlamalar ortalama 2 saat içinde bitmiş oluyor. Bu şekilde ilerleme hem çiftlerimizin daha az yorulmasına hemde çıkan sonuçların daha iyi olmasını sağlıyor.

Evet 2021 sezonunda birbirinden farklı kıyafet ve gelinlikler ile çiftlerimize hizmet vereceğiz.

Çekim bittikten sonra en geç 1 hafta içerisinde tüm fotoğraflar size orjinal boyutlarıyla iletiliyor. Ardından en geç 3 ay içerisinde seçim yaptığınız fotoğrafları bizlere kodlarıyla iletiyorsunuz. Düzenleme sürecimiz ortalama 1.5-2 ay arasında sürüyor. Baskıdan geldikten sonra ister ofisimize gelerek, istersenizde kargo ile adresinize teslim ediliyor.

Fotoğraf çekimlerimizde 1 fotoğrafçı+1 asistan şeklinde, ek olarak video hizmeti varsa ise 1 videocu arkadaşımız daha çekime dahil oluyor.

Tabi ki hayır :) İstediğiniz birçok mekanda çekim gerçekleştirebiliyoruz. Fakat haftasonu çekimleri sadece platomuzda olabiliyor, çünkü haftasonu ormanlık alanlara veya halka açık mekanlara giriş çıkış yapmak bile çok zor oluyor. Trafikten ve yoğunluktan dolayı planlamalar aksayabiliyor. Bu yüzden en ideal çekim alanı kendi çiftlerimizin yararlanabildiği Kadir Bolat Fotoğraf Platosu oluyor. Ayrıca eğer farklı gün seçip, 2.paketimizi tercih ederseniz. diğer seçtiğiniz alan ile beraber çok ideal çekimler ortaya çıkıyor. Örneğin sahil+plato gibi veya kasr, saray + plato konseptleri en çok tercih edilenlerden...

Fotoğraf platomuzda hemen hemen tüm konseptleri kullanmaya çalışıyoruz. Gün ışığına göre veya çiftin tarzına uyacak şekilde en uygun planlamayı fotoğrafçı arkadaşlarımız belirliyor. İstediğiniz veya istemediğiniz konseptleri belirtebiliyorsunuz.

Aslında aynı anda birçok çekimi kaldırabilecek büyüklükte (2500m2) platomuz ile aynı anda onlarca çekim yapabiliriz fakat bu konuda olabildiğince aynı saate minimum çekim alıp, çiftlerimizin fazlasıyla rahat olmalarını sağlıyoruz. Aynı saatte maksimum 2-3 çekim yapılıyor ve yoğunluğu en aza indiriyoruz. Fabrikasyon değil, özel hizmet veriyoruz. Bu bizim için önemli...

Çiftlerimizle çekimden 1-2 gün önce son teyitleşme ve kontrollerimizi yapmak adına size ulaşıyoruz ve mekan konumu, nasıl geleceğiniz bilgisini iletiyoruz. Mekana siz kendi aracınızla, biz kendi aracımızla ulaşım sağlıyoruz. Belirlediğimiz günde ve saatte çekim mekanında buluşuyoruz.

Bu konuda kesinlikle önerimiz sadece gelin-damat çekime gelmeli. Yanınızda gelecek arkadaşınız veya akrabanız çoğu zaman size destek yerine aslında farkında olmadan köstek oluyor ve rahat olamıyorsunuz. Bu yüzden size destek olacak 1 arkadaşınızı getirebilirsiniz fakat getirmeseniz bile asistan arkadaşımız sizlere de bizlere de birçok konuda destek oluyor.

Düğün Fotoğrafçısı
Whatsapp Instagram Arayın
Düğün Fotoğrafçısı